Дотація на доїльні апарати.

Дотация на доильный аппарат
Мінагрополітики продовжує компенсувати селянам придбання доїльних апаратів.
Умова — мати не менше трьох корів. У держбюджеті - 2012 на часткове відшкодування фізічеім особам витрат на закупівлю установок індивідуального доїння закладено15 млн гривень. Станом на 1 вересня поточного року 10,2 млн. Гривень вже переведені 2355 селянам, які подали заявки. На руки люди отримали понад 3 млн гривень.

Що таке видоїти два-три рази на день три корови, селянам розповідати не треба. Тому про доїльної установки зараз мріє кожен власник худоби, однак ціна на неї кусається, тому що майже дорівнює ціні самої корови. Крок назустріч селянам зробило профільне міністерство: воно продовжує проводити політику дотацій на утримання великої рогатої худоби, в тому числі частково відшкодовує вартість доїльного аппарата.Среді головних умов, які висуваються до власника худоби, - господар повинен містити не менше трьох корів, худобу повинен бути ідентифікований і зареєстрований в установленому законом порядку, доїльна установка повинна бути вітчизняного виробництва. Незалежно від вартості доїльного апарату, держава компенсує не більше 5 000 гривень за одиницю технікі.Документи подаються в районне управління агропромислового розвитку.

Для цього власнику худоби треба:

  • Взяти в сільському, селищному або міській раді довідку про кількість корів - її надають згідно із записом в погосподарській книзі або шляхом обстеження двору.
  • Зробити копії паспортів великої рогатої худоби, ветеринарних карток до цим паспортам або виписки з єдиного реєстру. Ці документи видаються спеціалістами установ ветеринарної медицини.
  • Надати копії технічного паспорта на установку апарату індивідуального доїння і товарного чека, отриманого в магазині при покупці.
  • Надати копію особистого паспорта та особистого ідентифікаційного коду.
  • Взяти довідку про відкриття поточного рахунку в банку.

Простіше тим власникам тварин, які подавали документи на отримання дотацій за утримання молодняку, оскільки вони вже мають майже всі, крім довідки про кількість корів і документів на покупку аппарата.Все заявки збираються в районних управліннях агропромислового розвитку протягом місяця до 1 числа наступного місяця та потім передаються до регіональних управлінь. Щоб документи пройшли всі етапи, від реєстрації в областях і Мінагрополітики до перерахування грошей з рахунків Казначейства на картки громадян, як правило, необхідно три тижні.«За міністерством затримок не буде», — повідомив нам начальник відділу розвитку галузей тваринництва департаменту тваринництва Мінагрополітики В'ячеслав Боднар.Возмещеніе вартості доїльних апаратів отримають і ті селяни, яким держава заборгувала в 2011 році.